Orkiestra Dęta przy Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie

Orkiestra Dęta z Łaskarzewa wzbogaciła się w nowe instrumenty, zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Łaskarzew.


         

 

  W 2003 roku powstał pomysł utworzenia orkiestry pod kierownictwem Jana Wieczorka – nowego organisty. Zebranie założycielskie z udziałem Księdza Proboszcza- Eugeniusza Syczewskiego, Burmistrza Miasta - Waldemara Trzaskowskiego, Wójta Gminy Łaskarzew -Mariana Koryckiego i Zarządu Wspólnoty Gruntowej umożliwiło pozyskanie środków finansowych na zakup instrumentów i umundurowania. Przeprowadzone spotkania organizacyjne z muzykami, zaowocowały wyłonieniem pierwszego składu orkiestry. W ciągu pierwszego roku istnienia, próby odbywały się w Domu Strażaka w Łaskarzewie, następnie w „Stodole” - budynku należącym do Koła Gospodyń Miejskich. Obecnie próby orkiestry odbywają się w D.P.T. Bajka

 

Orkiestra gra przy okazji świąt kościelnych, państwowych i szczególnych wydarzeń miejscowej społeczności, a także na zaproszenie poza granicami miasta. Uczestniczy w wielu wydarzeniach kulturalnych, firmowych, strażackich i religijnych, m.in. w Maciejowicach, Kownacicy, Garwolinie, Łaskarzewie, Góraszce, Wiązownej, Wanatach, Gończycach, Radoryżu Kościelnym Sobolewie i.t.d. Ponadto muzycy uświetniają Festiwale Piosenki Religijnej odbywające się w Garwolinie, oraz biorą czynny udział w Przeglądach Orkiestr Strażackich, gdzie zdobywają uznanie dla ich zdolności.

źródło: www.laskarzew-orkie.osp.org.pl

 

W tym roku miasto Łaskarzew pozyskało środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowych instrumentów muzycznych dla orkiestry. 

 


                                                                                  zdjęcie: www.podlasie24.pl

Uroczyste przekazanie buławy kapelmistrzowi                   zdjęcie: www.podlasie24.pl

 

 

                                                                                           zdjęcia: www.wirtualnygarwolin.pl

 

 

Orkiestra z Łaskarzewa zaopatrzyła się w takie instrumenty jak Trąbka Cerveny TR6008S, Saksofony altowe AMATI AAS 83PS, Bęben Marszowy SONOR + nosidło, Klarnety AMATI ACL 621V-OK, Tenorhorny Cerveny CTH 721-3R-O, Saksofon tenorowy Amati ATS 63S-OT oraz buława marszowa.