Orkiestra Dęta OSP Hajnówka wzbogaciła się o nowe instrumenty.

 

Orkiestra Dęta OSP Hajnówka wzbogaciła się o nowe instrumenty. Wszystko w ramach dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu „Z muzyką za pan brat".


    Orkiestra powstała w 2009 roku. Dyrygentem jest mgr Krzysztof Romaniuk, absolwent wyższej szkoły muzycznej w Olsztynie. Dzięki jego aktywnej pracy, orkiestra może występować w składzie 25 muzyków. Większość z nich to młodzież, która dopiero rozpoczyna przygodę muzyczną. Mimo to potrafi ona godnie reprezentować miasto Hajnówka w licznych imprezach kulturalnych, jak udział w obchodach święta 3-go Maja, 11-go Listopada, Dniach Hajnówki, Balach Sportowca czy przy otwarciach kolejnych półmaratonów. Orkiestra Dęta OSP w Hajnówce, oprócz występów w mieście, wiele razy uczestniczyła w jubileuszowych obchodach gminnych OSP nadając im niepowtarzalną atmosferę.

   Zespół koncertował również poza granicami kraju. W 2013 r. Hajnowianie wystąpili na XI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w niemieckim Hattstedt, reprezentując Polskę. Zdobyli tam dwie nagrody: za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji punktowej i trzeciego w pucharowej. Doceniono też występy towarzyszących muzykom mażoretek. Wizyta na festiwalu w Niemczech możliwa była dzięki pomocy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i zaproszeniu ze strony gospodarzy imprezy. W tym roku Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogaciła się o pięć nowych instrumentów: 3 saksofony tenorowe, klarnet oraz tubę. Wszystko w ramach dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu „Z muzyką za pan brat".

 

Ochotnicza Straż Pożarne w Hajnówce zakupiła dla swojej orkiestry: Tubę AMATI ABB 221-O, Saksofony tenorowy Yamaha YTS-280Saksofon tenorowy AMATI ATS 33-OT oraz Klarnet niemiecki Amati ACL345.

 

 

źródło: www.osp-hajnowka.pl