Historia

Trombonista

Ten dokument zawiera informacje na temat historii instrumentów dętych blaszanych i instrumentów dętych drewnianych, produkowanych w Republice Czeskiej. Jest on podzielony na dwie części. Pierwsza część informuje o mieście Kraslice (znak towarowy Amati) i przewijając dokument można znaleźć drugą część o mieście Hradec Kralove (znak towarowy VFCerveny).

 

 

AMATI - instrumenty muzyczne Denak produkowane są w miastach Kraslice i Hradec Kralove. Wytwórstwo instrumentów muzycznych stało się tradycją w obu miastach setki lat temu. Każde miasto przeszło zupełnie inną historyczną ewolucję. Kraslice można uznać za prawdziwą kolebką produkcji instrumentów muzycznych w naszym kraju, ponieważ instrumenty strunowe wyprodukowano tu pierwszy na początku XVII wieku.

Melchior Lorenz był pierwszym prawnie potwierdzonym lutnikiem. W XVIII wieku, twórcy dokumentu Kraslice dostosowali swoje produkty do wymogów tworzącej się muzyki orkiestrowej i oprócz tworzenia skrzypiec, zajęli się produkcją instrumentów dętych.

Technicznie udoskonalono instrumenty dęte na początku XIX wieku (w którym Kraslice brały udział) aby ułatwić grę i umożliwić lepszą wirtuozerię muzykom. To z kolei zostało odzwierciedlone w zwiększonym zainteresowaniem grania na tych instrumentach.


Výroba korpusů před několika desítkami letLutnicy chcieli spełnić wymagania większości muzyków, dzięki czemu instrumenty austriackiego i francuskiego systemu w Kraslice są od początku XIX wieku, zabawki muzyczne, jak również. Pierwsza fabryka została założona w Kraslice tak szybko, jak w 1840 roku, a wkrótce potem następuje inną ones.By koniec 19 wieku było ich już 11 fabryk w pracy, które zatrudniały około 300 pracowników. Około 500 innych osób zostało zaangażowanych w produkcji krajowej. W mieście było 16 kupcy handlują na instrumentach muzycznych.

Po I wojnie światowej, produkcja szybko odzyskać. Między dwiema wojnami światowymi, było 59 producentów muzycznych instrumentów. Wśród największych z tych firm były: Bohland & Fuchs, Hüller & Co, AKHüttl, Julius Keilwerth, Karl Püchner, Adolf Rölz, Ant.Kohlert itp. Jednak podczas II wojny światowej, wiele roślin przestał istnieć, a inne podawane celów wojskowych.

We wrześniu 1945 r., spółdzielnia producentów muzycznych instrumentów powstała w Kraslice. A ponieważ produkcja obu instrumentów smyczkowych i dętych przewidywano, Spółdzielnia otrzymała nazwę "Amati".

W 1948 roku cała produkcja została znacjonalizowana. Kraslice stopniowo stał się centrum wiatru i produkcji instrumentów perkusyjnych.Obecnie asortyment instrumentów dętych produkowanych w Kraslice jest niezwykle szeroki i składa się z praktycznie wszystkich instrumentów wspólnych. W Kraslice, przypadki są również wytwarzane na instrumenty, cymbały i całą gamę instrumentów muzycznych dla dzieci (Orff instrumentów).

Wszystkie instrumenty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, o wysokim poziomie rzemiosła ręcznego w połączeniu z nowoczesną technologią. Amati instrumenty Kraslice są poszukiwane na ich doskonałe nagradzanych funkcji, takich jak: piękna, jakości łagodny dźwięk, intonacja dobry, niezawodności funkcjonalnej, perfekcyjna jakość wykonania i bardzo przystępnych cenach.